Yatırımcı.AI

EMPAE vs TCELL Karşılaştırması

EMPAE ve TCELL hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

EMPAETCELL
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

EMPAE vs TCELL Karşılaştırması
MetrikEMPAETCELLSektör medyanı
Son fiyat (TL)34,4691,5020,70
Günlük değişim−%4,75%1,55−%1,04
Piyasa değeri5,9 milyar TL201,3 milyar TL2,7 milyar TL
F/K89,869,4112,11
PD/DD3,240,641,69
Temettü verimi%0,09%1,87%1,95
Özsermaye kârlılığı%3,61%7,62%5,45
Fiili dolaşım oranı%22,35%37,23%38,51
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

EMPAE ve TCELL Karşılaştırması Hakkında

EMPAE (Empa Elektronik) ve TCELL (Turkcell) hisselerinin 2 Kas 2026 15:30 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 17 metrikten 7 tanesinde EMPAE, 10 tanesinde TCELL önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: TCELL önde (%1,55 karşısında −%4,75). Piyasa değeri: TCELL önde (201,3 milyar TL karşısında 5,9 milyar TL). F/K: TCELL önde (9,41 karşısında 89,86). PD/DD: TCELL önde (0,64 karşısında 3,24). FD/FAVÖK: TCELL önde (2,93 karşısında 13,72). FD/Satışlar: EMPAE önde (2,14 karşısında 2,15). Temettü verimi: TCELL önde (%1,87 karşısında %0,09). Brüt kâr marjı: TCELL önde (%25,26 karşısında %19,73).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre TCELL daha ucuz (89,86 karşısında 9,41); PD/DD oranına göre TCELL daha düşük çarpanla işlem görüyor (3,24 karşısında 0,64).

Yıllık net kâr marjı EMPAE için %1,62, TCELL için %8,91; özsermaye kârlılığı EMPAE için %3,61, TCELL için %7,62.

Kaldıraç oranı EMPAE için 34,33, TCELL için 53,09; net borç/FAVÖK EMPAE için −0,74, TCELL için 0,89. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.