EMNIS vs TOASO Karşılaştırması
EMNIS ve TOASO hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | EMNIS | TOASO | Sektör medyanı |
|---|---|---|---|
| Son fiyat (TL) | 129,90 | 219,60 | 11,87 |
| Günlük değişim | %0,15 | %3,98 | −%0,80 |
| Piyasa değeri | 805,4 milyon TL | 109,8 milyar TL | 2,6 milyar TL |
| F/K | 32,82 | 7,54 | 12,76 |
| PD/DD | 2,82 | 1,61 | 0,72 |
| Temettü verimi | — | %7,01 | %1,60 |
| Özsermaye kârlılığı | %9,06 | %23,64 | −%5,65 |
| Fiili dolaşım oranı | %33,93 | %24,11 | %34,94 |
Popüler Karşılaştırmalar
İlgili Sayfalar
EMNIS ve TOASO Karşılaştırması Hakkında
EMNIS (Eminis Ambalaj) ve TOASO (Tofas Oto. Fab.) hisselerinin 2 Kas 2026 14:00 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 13 metrikten 6 tanesinde EMNIS, 7 tanesinde TOASO önde.
Öne çıkanlar: Günlük değişim: TOASO önde (%3,98 karşısında %0,15). Piyasa değeri: TOASO önde (109,8 milyar TL karşısında 805,4 milyon TL). F/K: TOASO önde (7,54 karşısında 32,82). PD/DD: TOASO önde (1,61 karşısında 2,82). FD/Satışlar: TOASO önde (0,82 karşısında 3,07). Brüt kâr marjı: EMNIS önde (%18,68 karşısında %5,99). FAVÖK marjı (yıllık): EMNIS önde (%50,22 karşısında %3,52). Net kâr marjı (yıllık): EMNIS önde (%5,40 karşısında %3,54).
Sık Sorulan Sorular
EMNIS mı TOASO mi daha ucuz?
F/K oranına göre TOASO daha ucuz (32,82 karşısında 7,54); PD/DD oranına göre TOASO daha düşük çarpanla işlem görüyor (2,82 karşısında 1,61).
EMNIS ve TOASO hangisi daha kârlı?
Yıllık net kâr marjı EMNIS için %5,40, TOASO için %3,54; özsermaye kârlılığı EMNIS için %9,06, TOASO için %23,64.
EMNIS ve TOASO hangisi daha borçlu?
Kaldıraç oranı EMNIS için 39,15, TOASO için 69,54; net borç/FAVÖK EMNIS için —, TOASO için 4,25. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.
Karşılaştırma verileri nereden geliyor?
Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.