Yatırımcı.AI

CIMSA vs YYAPI Karşılaştırması

CIMSA ve YYAPI hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

CIMSAYYAPI
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

CIMSA vs YYAPI Karşılaştırması
MetrikCIMSAYYAPISektör medyanı
Son fiyat (TL)39,780,5112,08
Günlük değişim%2,10−%1,92−%1,70
Piyasa değeri37,6 milyar TL869,6 milyon TL4,3 milyar TL
F/K7,82—27,67
PD/DD0,900,150,70
Temettü verimi%1,50—%2,07
Özsermaye kârlılığı%11,48−%6,83%0,58
Fiili dolaşım oranı%36,09%83,28%26,66
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

CIMSA ve YYAPI Karşılaştırması Hakkında

CIMSA (Cimsa) ve YYAPI (Yesil Yapi) hisselerinin 2 Kas 2026 14:30 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 13 metrikten 8 tanesinde CIMSA, 5 tanesinde YYAPI önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: CIMSA önde (%2,10 karşısında −%1,92). Piyasa değeri: CIMSA önde (37,6 milyar TL karşısında 869,6 milyon TL). PD/DD: YYAPI önde (0,15 karşısında 0,90). FD/FAVÖK: CIMSA önde (7,68 karşısında −12,00). FD/Satışlar: CIMSA önde (1,50 karşısında 120,60). Brüt kâr marjı: CIMSA önde (%18,77 karşısında −%232,27). FAVÖK marjı (yıllık): YYAPI önde (%5.584,84 karşısında %18,39). Net kâr marjı (yıllık): CIMSA önde (%10,52 karşısında −%3.621,60).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre Eşit daha ucuz (7,82 karşısında —); PD/DD oranına göre YYAPI daha düşük çarpanla işlem görüyor (0,90 karşısında 0,15).

Yıllık net kâr marjı CIMSA için %10,52, YYAPI için −%3.621,60; özsermaye kârlılığı CIMSA için %11,48, YYAPI için −%6,83.

Kaldıraç oranı CIMSA için 51,68, YYAPI için 9,35; net borç/FAVÖK CIMSA için 3,14, YYAPI için —. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.