Yatırımcı.AI

CATES vs ENJSA Karşılaştırması

CATES ve ENJSA hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

CATESENJSA
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

CATES vs ENJSA Karşılaştırması
MetrikCATESENJSASektör medyanı
Son fiyat (TL)20,44110,0014,27
Günlük değişim%1,19%4,27−%1,53
Piyasa değeri3,4 milyar TL129,9 milyar TL8,3 milyar TL
F/K3,0318,219,44
PD/DD0,321,140,71
Temettü verimi—%4,15%2,30
Özsermaye kârlılığı%10,45%6,89%3,69
Fiili dolaşım oranı%19,77%19,98%24,60
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

CATES ve ENJSA Karşılaştırması Hakkında

CATES (Cates Elektrik) ve ENJSA (Enerjisa Enerji) hisselerinin 2 Kas 2026 14:44 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 15 metrikten 10 tanesinde CATES, 5 tanesinde ENJSA önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: ENJSA önde (%4,27 karşısında %1,19). Piyasa değeri: ENJSA önde (129,9 milyar TL karşısında 3,4 milyar TL). F/K: CATES önde (3,03 karşısında 18,21). PD/DD: CATES önde (0,32 karşısında 1,14). FD/FAVÖK: ENJSA önde (4,60 karşısında −7,86). FD/Satışlar: CATES önde (0,48 karşısında 1,76). Brüt kâr marjı: ENJSA önde (%31,31 karşısında −%13,04). FAVÖK marjı (yıllık): ENJSA önde (%19,92 karşısında −%5,73).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre CATES daha ucuz (3,03 karşısında 18,21); PD/DD oranına göre CATES daha düşük çarpanla işlem görüyor (0,32 karşısında 1,14).

Yıllık net kâr marjı CATES için %18,99, ENJSA için %3,05; özsermaye kârlılığı CATES için %10,45, ENJSA için %6,89.

Kaldıraç oranı CATES için 12,72, ENJSA için 60,67; net borç/FAVÖK CATES için —, ENJSA için 1,81. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.