Yatırımcı.AI

BNTAS vs TOASO Karşılaştırması

BNTAS ve TOASO hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

BNTASTOASO
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

BNTAS vs TOASO Karşılaştırması
MetrikBNTASTOASOSektör medyanı
Son fiyat (TL)4,89219,6011,81
Günlük değişim−%0,20%3,98−%0,75
Piyasa değeri1,2 milyar TL109,8 milyar TL2,6 milyar TL
F/K12,867,5412,76
PD/DD0,611,610,72
Temettü verimi—%7,01%1,60
Özsermaye kârlılığı%4,77%23,64−%5,65
Fiili dolaşım oranı%58,57%24,11%34,94
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

BNTAS ve TOASO Karşılaştırması Hakkında

BNTAS (Bantas Ambalaj) ve TOASO (Tofas Oto. Fab.) hisselerinin 2 Kas 2026 13:54 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 16 metrikten 11 tanesinde BNTAS, 5 tanesinde TOASO önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: TOASO önde (%3,98 karşısında −%0,20). Piyasa değeri: TOASO önde (109,8 milyar TL karşısında 1,2 milyar TL). F/K: TOASO önde (7,54 karşısında 12,86). PD/DD: BNTAS önde (0,61 karşısında 1,61). FD/FAVÖK: BNTAS önde (1,66 karşısında 22,28). FD/Satışlar: BNTAS önde (0,28 karşısında 0,82). Brüt kâr marjı: BNTAS önde (%18,26 karşısında %5,99). FAVÖK marjı (yıllık): BNTAS önde (%15,42 karşısında %3,52).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre TOASO daha ucuz (12,86 karşısında 7,54); PD/DD oranına göre BNTAS daha düşük çarpanla işlem görüyor (0,61 karşısında 1,61).

Yıllık net kâr marjı BNTAS için %7,09, TOASO için %3,54; özsermaye kârlılığı BNTAS için %4,77, TOASO için %23,64.

Kaldıraç oranı BNTAS için 13,38, TOASO için 69,54; net borç/FAVÖK BNTAS için −4,29, TOASO için 4,25. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.