Yatırımcı.AI

ATAGY vs VERTU Karşılaştırması

ATAGY ve VERTU hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

ATAGYVERTU
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

ATAGY vs VERTU Karşılaştırması
MetrikATAGYVERTUSektör medyanı
Son fiyat (TL)6,7023,406,33
Günlük değişim−%0,59%2,27−%0,74
Piyasa değeri318,2 milyon TL1,2 milyar TL475,5 milyon TL
PD/DD0,360,220,66
Temettü verimi—%0,52%0,92
Özsermaye kârlılığı−%4,14−%22,07−%20,57
Fiili dolaşım oranı%50,31%34,94%78,69
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

ATAGY ve VERTU Karşılaştırması Hakkında

ATAGY (Ata GMYO) ve VERTU (Verusaturk Girişim) hisselerinin 2 Kas 2026 18:19 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 11 metrikten 5 tanesinde ATAGY, 6 tanesinde VERTU önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: VERTU önde (%2,27 karşısında −%0,59). Piyasa değeri: VERTU önde (1,2 milyar TL karşısında 318,2 milyon TL). PD/DD: VERTU önde (0,22 karşısında 0,36). FD/Satışlar: ATAGY önde (7,46 karşısında 51,54). Brüt kâr marjı: VERTU önde (%100,00 karşısında %61,00). FAVÖK marjı (yıllık): ATAGY önde (%3.789,26 karşısında %1.619,42). Net kâr marjı (yıllık): ATAGY önde (−%84,24 karşısında −%2.672,88). Aktif kârlılığı: ATAGY önde (−%3,37 karşısında −%21,98).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre Eşit daha ucuz (— karşısında —); PD/DD oranına göre VERTU daha düşük çarpanla işlem görüyor (0,36 karşısında 0,22).

Yıllık net kâr marjı ATAGY için −%84,24, VERTU için −%2.672,88; özsermaye kârlılığı ATAGY için −%4,14, VERTU için −%22,07.

Kaldıraç oranı ATAGY için 20,32, VERTU için 0,14; net borç/FAVÖK ATAGY için —, VERTU için —. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.