Yatırımcı.AI

AHGAZ vs CANTE Karşılaştırması

AHGAZ ve CANTE hisselerinin fiyat, piyasa değeri, değerleme, kârlılık ve borçluluk metrikleri yan yana.

AHGAZCANTE
HisseFon

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

AHGAZ vs CANTE Karşılaştırması
MetrikAHGAZCANTESektör medyanı
Son fiyat (TL)46,680,9114,29
Günlük değişim%1,35%0,00−%0,16
Piyasa değeri121,4 milyar TL9,1 milyar TL8,2 milyar TL
F/K21,15—9,44
PD/DD2,000,290,71
Temettü verimi%0,18—%2,30
Özsermaye kârlılığı%10,79−%8,37%3,69
Fiili dolaşım oranı%12,26%69,89%24,60
Oranlar son açıklanan finansal tablolara göre hesaplanır.

Popüler Karşılaştırmalar

İlgili Sayfalar

AHGAZ ve CANTE Karşılaştırması Hakkında

AHGAZ (Ahlatci Dogalgaz) ve CANTE (CAN2 Termik) hisselerinin 2 Kas 2026 16:40 itibarıyla fiyatı, piyasa değeri, değerleme çarpanları, kârlılık ve borçluluk oranları yan yana. Karşılaştırılan 15 metrikten 7 tanesinde AHGAZ, 8 tanesinde CANTE önde.

Öne çıkanlar: Günlük değişim: AHGAZ önde (%1,35 karşısında %0,00). Piyasa değeri: AHGAZ önde (121,4 milyar TL karşısında 9,1 milyar TL). PD/DD: CANTE önde (0,29 karşısında 2,00). FD/FAVÖK: CANTE önde (3,43 karşısında 20,49). FD/Satışlar: CANTE önde (1,85 karşısında 2,74). Brüt kâr marjı: AHGAZ önde (%14,79 karşısında −%3,09). FAVÖK marjı (yıllık): CANTE önde (%31,14 karşısında %9,86). Net kâr marjı (yıllık): AHGAZ önde (%12,58 karşısında −%37,01).

Sık Sorulan Sorular

F/K oranına göre Eşit daha ucuz (21,15 karşısında —); PD/DD oranına göre CANTE daha düşük çarpanla işlem görüyor (2,00 karşısında 0,29).

Yıllık net kâr marjı AHGAZ için %12,58, CANTE için −%37,01; özsermaye kârlılığı AHGAZ için %10,79, CANTE için −%8,37.

Kaldıraç oranı AHGAZ için 63,09, CANTE için 6,91; net borç/FAVÖK AHGAZ için −6,75, CANTE için −1,03. Düşük değer daha az borçluluk anlamına gelir.

Fiyat ve piyasa değeri 15 dakika gecikmeli Borsa İstanbul verisinden, oranlar şirketlerin KAP’a açıkladığı son finansal tablolardan hesaplanır. Bankalar ve sigorta şirketleri için bazı oranlar tanımlı değildir.