PPE mi PRU mu? Fon Karşılaştırması
PPE (Phillip Portföy Serbest (Döviz) Fon) ve PRU (Allbatross Portföy Kısa Vadeli Serbest (TL) Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | PPE | PRU | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | %0,47 | %0,34 | %0,16 |
| 1 hafta | %1,01 | %0,80 | %0,46 |
| 1 ay | %3,73 | %3,67 | %1,10 |
| 3 ay | %5,50 | %11,45 | %3,53 |
| 6 ay | %12,00 | %25,80 | %8,53 |
| Yıl başı | %16,23 | %46,32 | %16,14 |
| 1 yıl | %21,65 | %58,41 | %19,94 |
| 3 yıl | %126,98 | %281,32 | %103,56 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
PPE ve PRU Karşılaştırması Hakkında
PPE (Phillip Portföy Serbest (Döviz) Fon) ve PRU (Allbatross Portföy Kısa Vadeli Serbest (TL) Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 3 tanesinde PPE, 7 tanesinde PRU önde. PPE, Phillip Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; PRU ise Allbatross Portföy Yönetimi Anonim Şirketi tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: PPE önde (%0,47 karşısında %0,34). 1 hafta: PPE önde (%1,01 karşısında %0,80). 1 ay: PPE önde (%3,73 karşısında %3,67). 3 ay: PRU önde (%11,45 karşısında %5,50). 6 ay: PRU önde (%25,80 karşısında %12,00). Yıl başı: PRU önde (%46,32 karşısında %16,23). 1 yıl: PRU önde (%58,41 karşısında %21,65). 3 yıl: PRU önde (%281,32 karşısında %126,98). Büyüklük (TL): PRU önde (689,3 milyon karşısında 676,2 milyon). Yatırımcı: PRU önde (915 karşısında 40).
Sık Sorulan Sorular
PPE mı PRU mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana PPE %16,23, PRU %46,32 getiri sağladı; son 1 yılda PPE %21,65, PRU %58,41. Son 1 ayda PPE %3,73, PRU %3,67. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
PPE ve PRU hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla PPE fonunun büyüklüğü 676,2 milyon TL ve 40 yatırımcısı, PRU fonunun büyüklüğü 689,3 milyon TL ve 915 yatırımcısı var. Büyüklükte PRU, yatırımcı sayısında PRU önde.
PPE ve PRU fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
PPE fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden —, PRU fonunun 2. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.