NRC mi SUB mi? Fon Karşılaştırması
NRC (Neo Portföy Birinci Değişken Fon) ve SUB (Ünlü Portföy İkinci Değişken Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | NRC | SUB | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Bugün (tahmin) | %0,49 | %1,26 | %0,88 |
| Günlük | −%2,14 | −%1,99 | −%1,41 |
| 1 hafta | −%4,58 | −%1,52 | −%0,69 |
| 1 ay | −%17,27 | −%7,25 | −%3,96 |
| 3 ay | −%28,20 | −%8,07 | −%1,43 |
| 6 ay | −%27,58 | −%10,47 | %1,85 |
| Yıl başı | −%14,58 | %1,94 | %17,97 |
| 1 yıl | −%17,72 | %8,89 | %23,69 |
| 3 yıl | %20,56 | %84,12 | %149,99 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
NRC ve SUB Karşılaştırması Hakkında
NRC (Neo Portföy Birinci Değişken Fon) ve SUB (Ünlü Portföy İkinci Değişken Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 12 metrikten 1 tanesinde NRC, 11 tanesinde SUB önde. NRC, Neo Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; SUB ise Ünlü Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.
Öne çıkanlar: Bugün (tahmin): SUB önde (%1,26 karşısında %0,49). Günlük: SUB önde (−%1,99 karşısında −%2,14). 1 hafta: SUB önde (−%1,52 karşısında −%4,58). 1 ay: SUB önde (−%7,25 karşısında −%17,27). 3 ay: SUB önde (−%8,07 karşısında −%28,20). 6 ay: SUB önde (−%10,47 karşısında −%27,58). Yıl başı: SUB önde (%1,94 karşısında −%14,58). 1 yıl: SUB önde (%8,89 karşısında −%17,72). 3 yıl: SUB önde (%84,12 karşısında %20,56). Büyüklük (TL): SUB önde (91,5 milyon karşısında 90,5 milyon). Yatırımcı: NRC önde (2.874 karşısında 626). Risk: SUB önde (6 karşısında 7).
Sık Sorulan Sorular
NRC mı SUB mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana NRC −%14,58, SUB %1,94 getiri sağladı; son 1 yılda NRC −%17,72, SUB %8,89. Son 1 ayda NRC −%17,27, SUB −%7,25. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
NRC ve SUB hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla NRC fonunun büyüklüğü 90,5 milyon TL ve 2.874 yatırımcısı, SUB fonunun büyüklüğü 91,5 milyon TL ve 626 yatırımcısı var. Büyüklükte SUB, yatırımcı sayısında NRC önde.
NRC ve SUB fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
NRC fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 7, SUB fonunun 6. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.