Yatırımcı.AI

NMU mu PSR mi? Fon Karşılaştırması

NMU (Nurol Portföy Mutlak Getiri Hedefli Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve PSR (Pardus Portföy Sanayi Şirketleri Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

PSR fonunun tasfiyesine SPK’nın 17 Eylül 2026 tarihli 2026/60 sayılı bülteniyle karar verildi; fonda alım ve iade talimatı gerçekleştirilmiyor. Bu karşılaştırmadaki getirileri TEFAS’ta açıklanan son fiyata (2 Kasım 2026) göredir. PSR fon sayfası · SPK bülteni 2026/60 · Tasfiye edilen fonlar listesi

NMUPSR

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

NMU mu PSR mi? Fon Karşılaştırması
MetrikNMUPSRKategori medyanı
Bugün (tahmin)%2,12—%0,84
Günlük%0,20−%1,89%0,16
1 hafta%0,66−%1,17%0,46
1 ay%2,50−%99,87%1,10
3 ay%8,83−%99,92%3,53
6 ay%21,86−%99,96%8,53
Yıl başı%33,86−%99,93%16,14
1 yıl—−%99,91%19,94
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır. Bugün (tahmin): portföy kapsaması en az %50 olan fonların anlık tahmini getirisi, son hesaplama 2 Kas 2026 12:55.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

NMU ve PSR Karşılaştırması Hakkında

NMU (Nurol Portföy Mutlak Getiri Hedefli Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve PSR (Pardus Portföy Sanayi Şirketleri Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 9 metrikten 9 tanesinde NMU, 0 tanesinde PSR önde. NMU, Nurol Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; PSR ise Pardus Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: NMU önde (%0,20 karşısında −%1,89). 1 hafta: NMU önde (%0,66 karşısında −%1,17). 1 ay: NMU önde (%2,50 karşısında −%99,87). 3 ay: NMU önde (%8,83 karşısında −%99,92). 6 ay: NMU önde (%21,86 karşısında −%99,96). Yıl başı: NMU önde (%33,86 karşısında −%99,93). Büyüklük (TL): NMU önde (716,7 milyon karşısında 1 milyon). Yatırımcı: NMU önde (233 karşısında 45). Risk: NMU önde (2 karşısında 7).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana NMU %33,86, PSR −%99,93 getiri sağladı; son 1 yılda NMU —, PSR −%99,91. Son 1 ayda NMU %2,50, PSR −%99,87. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla NMU fonunun büyüklüğü 716,7 milyon TL ve 233 yatırımcısı, PSR fonunun büyüklüğü 1 milyon TL ve 45 yatırımcısı var. Büyüklükte NMU, yatırımcı sayısında NMU önde.

NMU fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 2, PSR fonunun 7. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.