NMU mu P1A mı? Fon Karşılaştırması
NMU (Nurol Portföy Mutlak Getiri Hedefli Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve P1A (A1 Capital Portföy Para Piyasası (TL) Serbest Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
P1A fonunun tasfiyesine SPK’nın 17 Eylül 2026 tarihli 2026/60 sayılı bülteniyle karar verildi; fonda alım ve iade talimatı gerçekleştirilmiyor. Bu karşılaştırmadaki getirileri TEFAS’ta açıklanan son fiyata (2 Kasım 2026) göredir. P1A fon sayfası · SPK bülteni 2026/60 · Tasfiye edilen fonlar listesi
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | NMU | P1A | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Bugün (tahmin) | %2,12 | — | %0,84 |
| Günlük | %0,20 | %0,27 | %0,16 |
| 1 hafta | %0,66 | %0,51 | %0,46 |
| 1 ay | %2,50 | −%99,84 | %1,10 |
| 3 ay | %8,83 | −%99,83 | %3,53 |
| 6 ay | %21,86 | −%99,81 | %8,53 |
| Yıl başı | %33,86 | −%99,78 | %16,14 |
| 1 yıl | — | −%99,76 | %19,94 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
NMU ve P1A Karşılaştırması Hakkında
NMU (Nurol Portföy Mutlak Getiri Hedefli Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve P1A (A1 Capital Portföy Para Piyasası (TL) Serbest Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 8 metrikten 6 tanesinde NMU, 2 tanesinde P1A önde. NMU, Nurol Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; P1A ise A1 Capital Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: P1A önde (%0,27 karşısında %0,20). 1 hafta: NMU önde (%0,66 karşısında %0,51). 1 ay: NMU önde (%2,50 karşısında −%99,84). 3 ay: NMU önde (%8,83 karşısında −%99,83). 6 ay: NMU önde (%21,86 karşısında −%99,81). Yıl başı: NMU önde (%33,86 karşısında −%99,78). Büyüklük (TL): NMU önde (716,7 milyon karşısında 1,2 milyon). Yatırımcı: P1A önde (342 karşısında 233).
Sık Sorulan Sorular
NMU mı P1A mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana NMU %33,86, P1A −%99,78 getiri sağladı; son 1 yılda NMU —, P1A −%99,76. Son 1 ayda NMU %2,50, P1A −%99,84. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
NMU ve P1A hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla NMU fonunun büyüklüğü 716,7 milyon TL ve 233 yatırımcısı, P1A fonunun büyüklüğü 1,2 milyon TL ve 342 yatırımcısı var. Büyüklükte NMU, yatırımcı sayısında P1A önde.
NMU ve P1A fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
NMU fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 2, P1A fonunun 2. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.