MHO mu MHV mi? Fon Karşılaştırması
MHO (MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. OKS Atak Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) ve MHV (MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. OKS Agresif Katılım Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | MHO | MHV | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | −%1,88 | −%2,66 | −%1,41 |
| 1 hafta | −%2,23 | −%2,40 | −%0,69 |
| 1 ay | −%5,59 | −%9,79 | −%3,96 |
| 3 ay | −%2,87 | −%8,35 | −%1,43 |
| 6 ay | −%0,57 | −%6,94 | %1,85 |
| Yıl başı | %17,98 | %14,84 | %17,97 |
| 1 yıl | %23,76 | %16,10 | %23,69 |
| 3 yıl | %167,48 | %135,66 | %149,99 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
MHO ve MHV Karşılaştırması Hakkında
MHO (MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. OKS Atak Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) ve MHV (MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. OKS Agresif Katılım Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 10 tanesinde MHO, 1 tanesinde MHV önde. MHO, MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; MHV ise MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: MHO önde (−%1,88 karşısında −%2,66). 1 hafta: MHO önde (−%2,23 karşısında −%2,40). 1 ay: MHO önde (−%5,59 karşısında −%9,79). 3 ay: MHO önde (−%2,87 karşısında −%8,35). 6 ay: MHO önde (−%0,57 karşısında −%6,94). Yıl başı: MHO önde (%17,98 karşısında %14,84). 1 yıl: MHO önde (%23,76 karşısında %16,10). 3 yıl: MHO önde (%167,48 karşısında %135,66). Büyüklük (TL): MHO önde (49,1 milyon karşısında 43,3 milyon). Yatırımcı: MHV önde (544 karşısında 493). Risk: MHO önde (5 karşısında 6).
Sık Sorulan Sorular
MHO mı MHV mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana MHO %17,98, MHV %14,84 getiri sağladı; son 1 yılda MHO %23,76, MHV %16,10. Son 1 ayda MHO −%5,59, MHV −%9,79. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
MHO ve MHV hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla MHO fonunun büyüklüğü 49,1 milyon TL ve 493 yatırımcısı, MHV fonunun büyüklüğü 43,3 milyon TL ve 544 yatırımcısı var. Büyüklükte MHO, yatırımcı sayısında MHV önde.
MHO ve MHV fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
MHO fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 5, MHV fonunun 6. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.