Yatırımcı.AI

ICV mi IRO mu? Fon Karşılaştırması

ICV (TEB Portföy Ondokuzuncu Serbest Fon) ve IRO (İstanbul Portföy Robotik Teknolojileri Serbest Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

ICVIRO

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

ICV mi IRO mu? Fon Karşılaştırması
MetrikICVIROKategori medyanı
Günlük%0,14%0,49%0,16
1 hafta%0,54%0,49%0,46
1 ay%2,52%3,89%1,10
3 ay%8,93%6,70%3,53
6 ay%14,62%23,28%8,53
Yıl başı%25,77%31,99%16,18
1 yıl%30,81%27,46%19,94
3 yıl%207,81%32,65%103,56
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

ICV ve IRO Karşılaştırması Hakkında

ICV (TEB Portföy Ondokuzuncu Serbest Fon) ve IRO (İstanbul Portföy Robotik Teknolojileri Serbest Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 6 tanesinde ICV, 5 tanesinde IRO önde. ICV, TEB Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; IRO ise İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: IRO önde (%0,49 karşısında %0,14). 1 hafta: ICV önde (%0,54 karşısında %0,49). 1 ay: IRO önde (%3,89 karşısında %2,52). 3 ay: ICV önde (%8,93 karşısında %6,70). 6 ay: IRO önde (%23,28 karşısında %14,62). Yıl başı: IRO önde (%31,99 karşısında %25,77). 1 yıl: ICV önde (%30,81 karşısında %27,46). 3 yıl: ICV önde (%207,81 karşısında %32,65). Büyüklük (TL): ICV önde (5,7 milyon karşısında 5,5 milyon). Yatırımcı: IRO önde (57 karşısında 40). Risk: ICV önde (2 karşısında 6).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana ICV %25,77, IRO %31,99 getiri sağladı; son 1 yılda ICV %30,81, IRO %27,46. Son 1 ayda ICV %2,52, IRO %3,89. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla ICV fonunun büyüklüğü 5,7 milyon TL ve 40 yatırımcısı, IRO fonunun büyüklüğü 5,5 milyon TL ve 57 yatırımcısı var. Büyüklükte ICV, yatırımcı sayısında IRO önde.

ICV fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 2, IRO fonunun 6. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.