Yatırımcı.AI

HVC mi IEN mi? Fon Karşılaştırması

HVC (Hedef Portföy Rota Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve IEN (İstanbul Portföy İnşaat Sektörü Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

HVC fonunun tasfiyesine SPK’nın 17 Eylül 2026 tarihli 2026/60 sayılı bülteniyle karar verildi; fonda alım ve iade talimatı gerçekleştirilmiyor. Bu karşılaştırmadaki getirileri TEFAS’ta açıklanan son fiyata (2 Kasım 2026) göredir. HVC fon sayfası · SPK bülteni 2026/60 · Tasfiye edilen fonlar listesi

HVCIEN

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

HVC mi IEN mi? Fon Karşılaştırması
MetrikHVCIENKategori medyanı
Bugün (tahmin)—%1,73%1,53
Günlük−%0,39−%3,40%0,16
1 hafta−%0,27−%1,99%0,46
1 ay−%93,29−%13,01%1,10
3 ay−%93,85−%21,15%3,53
6 ay−%93,75−%25,18%8,53
Yıl başı−%93,61−%3,90%16,18
1 yıl−%94,02—%19,94
3 yıl−%97,49—%103,56
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır. Bugün (tahmin): portföy kapsaması en az %50 olan fonların anlık tahmini getirisi, son hesaplama 2 Kas 2026 14:03.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

HVC ve IEN Karşılaştırması Hakkında

HVC (Hedef Portföy Rota Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve IEN (İstanbul Portföy İnşaat Sektörü Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 9 metrikten 3 tanesinde HVC, 6 tanesinde IEN önde. HVC, Hedef Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; IEN ise İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: HVC önde (−%0,39 karşısında −%3,40). 1 hafta: HVC önde (−%0,27 karşısında −%1,99). 1 ay: IEN önde (−%13,01 karşısında −%93,29). 3 ay: IEN önde (−%21,15 karşısında −%93,85). 6 ay: IEN önde (−%25,18 karşısında −%93,75). Yıl başı: IEN önde (−%3,90 karşısında −%93,61). Büyüklük (TL): HVC önde (4,3 milyon karşısında 3,8 milyon). Yatırımcı: IEN önde (64 karşısında 16). Risk: IEN önde (6 karşısında 7).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana HVC −%93,61, IEN −%3,90 getiri sağladı; son 1 yılda HVC −%94,02, IEN —. Son 1 ayda HVC −%93,29, IEN −%13,01. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla HVC fonunun büyüklüğü 4,3 milyon TL ve 16 yatırımcısı, IEN fonunun büyüklüğü 3,8 milyon TL ve 64 yatırımcısı var. Büyüklükte HVC, yatırımcı sayısında IEN önde.

HVC fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 7, IEN fonunun 6. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.