HMV mi NME mi? Fon Karşılaştırması
HMV (Hedef Portföy Mavi Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve NME (Nurol Portföy Mercan Katılım Serbest (Döviz) Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
HMV fonunun tasfiyesine SPK’nın 17 Eylül 2026 tarihli 2026/60 sayılı bülteniyle karar verildi; fonda alım ve iade talimatı gerçekleştirilmiyor. Bu karşılaştırmadaki getirileri TEFAS’ta açıklanan son fiyata (22 Ekim 2026) göredir. HMV fon sayfası · SPK bülteni 2026/60 · Tasfiye edilen fonlar listesi
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | HMV | NME | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | −%68,22 | %0,53 | %0,16 |
| 1 hafta | −%93,55 | %0,41 | %0,46 |
| 1 ay | −%99,52 | %0,89 | %1,10 |
| 3 ay | −%99,67 | %2,65 | %3,53 |
| 6 ay | −%99,72 | %6,66 | %8,53 |
| Yıl başı | −%99,25 | %12,09 | %16,18 |
| 1 yıl | −%99,47 | %17,23 | %19,94 |
| 3 yıl | −%99,37 | — | %103,56 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
HMV ve NME Karşılaştırması Hakkında
HMV (Hedef Portföy Mavi Hisse Senedi Serbest (TL) Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve NME (Nurol Portföy Mercan Katılım Serbest (Döviz) Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 9 metrikten 0 tanesinde HMV, 9 tanesinde NME önde. HMV, Hedef Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; NME ise Nurol Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: NME önde (%0,53 karşısında −%68,22). 1 hafta: NME önde (%0,41 karşısında −%93,55). 1 ay: NME önde (%0,89 karşısında −%99,52). 3 ay: NME önde (%2,65 karşısında −%99,67). 6 ay: NME önde (%6,66 karşısında −%99,72). Yıl başı: NME önde (%12,09 karşısında −%99,25). 1 yıl: NME önde (%17,23 karşısında −%99,47). Büyüklük (TL): NME önde (48,8 milyon karşısında 46,8 milyon). Yatırımcı: NME önde (24 karşısında 13).
Sık Sorulan Sorular
HMV mı NME mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana HMV −%99,25, NME %12,09 getiri sağladı; son 1 yılda HMV −%99,47, NME %17,23. Son 1 ayda HMV −%99,52, NME %0,89. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
HMV ve NME hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla HMV fonunun büyüklüğü 46,8 milyon TL ve 13 yatırımcısı, NME fonunun büyüklüğü 48,8 milyon TL ve 24 yatırımcısı var. Büyüklükte NME, yatırımcı sayısında NME önde.
HMV ve NME fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
HMV fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 7, NME fonunun —. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.