Yatırımcı.AI

GUK mi NSY mi? Fon Karşılaştırması

GUK (Garanti Portföy Gümüş Katılım Serbest Fon) ve NSY (Neo Portföy Yedinci Serbest Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

GUKNSY

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

GUK mi NSY mi? Fon Karşılaştırması
MetrikGUKNSYKategori medyanı
Günlük−%7,20−%0,65%0,16
1 hafta−%6,63−%0,31%0,46
1 ay−%15,20%2,49%1,10
3 ay−%8,36%7,55%3,53
6 ay−%24,43%15,18%8,53
Yıl başı−%25,86%33,55%16,18
1 yıl—%41,67%19,94
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

GUK ve NSY Karşılaştırması Hakkında

GUK (Garanti Portföy Gümüş Katılım Serbest Fon) ve NSY (Neo Portföy Yedinci Serbest Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 9 metrikten 1 tanesinde GUK, 8 tanesinde NSY önde. GUK, Garanti Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; NSY ise Neo Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: NSY önde (−%0,65 karşısında −%7,20). 1 hafta: NSY önde (−%0,31 karşısında −%6,63). 1 ay: NSY önde (%2,49 karşısında −%15,20). 3 ay: NSY önde (%7,55 karşısında −%8,36). 6 ay: NSY önde (%15,18 karşısında −%24,43). Yıl başı: NSY önde (%33,55 karşısında −%25,86). Büyüklük (TL): NSY önde (1,1 milyar karşısında 1 milyar). Yatırımcı: GUK önde (2.292 karşısında 45). Risk: NSY önde (3 karşısında 7).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana GUK −%25,86, NSY %33,55 getiri sağladı; son 1 yılda GUK —, NSY %41,67. Son 1 ayda GUK −%15,20, NSY %2,49. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla GUK fonunun büyüklüğü 1 milyar TL ve 2.292 yatırımcısı, NSY fonunun büyüklüğü 1,1 milyar TL ve 45 yatırımcısı var. Büyüklükte NSY, yatırımcı sayısında GUK önde.

GUK fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 7, NSY fonunun 3. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.