Yatırımcı.AI

GMA mı TE4 mü? Fon Karşılaştırması

GMA (Azimut Portföy Birinci Değişken Fon) ve TE4 (TEB Portföy Birinci Değişken Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

GMATE4

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

GMA mı TE4 mü? Fon Karşılaştırması
MetrikGMATE4Kategori medyanı
Bugün (tahmin)%2,24—%1,54
Günlük−%0,75%0,31−%1,41
1 hafta−%0,28%0,67−%0,69
1 ay−%2,06%2,44−%3,96
3 ay%3,10%8,89−%1,43
6 ay%10,53%19,08%1,85
Yıl başı%28,23%35,73%17,97
1 yıl%35,03%44,64%23,69
3 yıl%157,28%198,66%149,99
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır. Bugün (tahmin): portföy kapsaması en az %50 olan fonların anlık tahmini getirisi, son hesaplama 2 Kas 2026 16:47.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

GMA ve TE4 Karşılaştırması Hakkında

GMA (Azimut Portföy Birinci Değişken Fon) ve TE4 (TEB Portföy Birinci Değişken Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 2 tanesinde GMA, 9 tanesinde TE4 önde. GMA, Azimut Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; TE4 ise TEB Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: TE4 önde (%0,31 karşısında −%0,75). 1 hafta: TE4 önde (%0,67 karşısında −%0,28). 1 ay: TE4 önde (%2,44 karşısında −%2,06). 3 ay: TE4 önde (%8,89 karşısında %3,10). 6 ay: TE4 önde (%19,08 karşısında %10,53). Yıl başı: TE4 önde (%35,73 karşısında %28,23). 1 yıl: TE4 önde (%44,64 karşısında %35,03). 3 yıl: TE4 önde (%198,66 karşısında %157,28). Büyüklük (TL): GMA önde (2 milyar karşısında 1,9 milyar). Yatırımcı: GMA önde (1.313 karşısında 1.307). Risk: TE4 önde (3 karşısında 5).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana GMA %28,23, TE4 %35,73 getiri sağladı; son 1 yılda GMA %35,03, TE4 %44,64. Son 1 ayda GMA −%2,06, TE4 %2,44. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla GMA fonunun büyüklüğü 2 milyar TL ve 1.313 yatırımcısı, TE4 fonunun büyüklüğü 1,9 milyar TL ve 1.307 yatırımcısı var. Büyüklükte GMA, yatırımcı sayısında GMA önde.

GMA fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 5, TE4 fonunun 3. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.