GLC mi GO4 mü? Fon Karşılaştırması
GLC (Aktif Portföy Üçüncü Fon Sepeti Fonu) ve GO4 (One Portföy Dördüncü Fon Sepeti Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | GLC | GO4 | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | −%1,33 | −%2,32 | −%1,33 |
| 1 hafta | −%1,07 | −%1,90 | −%0,68 |
| 1 ay | −%3,99 | −%7,63 | −%2,96 |
| 3 ay | −%1,57 | −%9,90 | %0,00 |
| 6 ay | −%3,45 | −%8,54 | %2,05 |
| Yıl başı | %1,49 | %3,14 | %17,79 |
| 1 yıl | %6,74 | %9,24 | %24,45 |
| 3 yıl | %127,75 | %147,00 | %158,82 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
GLC ve GO4 Karşılaştırması Hakkında
GLC (Aktif Portföy Üçüncü Fon Sepeti Fonu) ve GO4 (One Portföy Dördüncü Fon Sepeti Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 5 tanesinde GLC, 5 tanesinde GO4 önde. GLC, Aktif Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Fon Sepeti Fonu fonu; GO4 ise Foneria Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Fon Sepeti Fonu fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: GLC önde (−%1,33 karşısında −%2,32). 1 hafta: GLC önde (−%1,07 karşısında −%1,90). 1 ay: GLC önde (−%3,99 karşısında −%7,63). 3 ay: GLC önde (−%1,57 karşısında −%9,90). 6 ay: GLC önde (−%3,45 karşısında −%8,54). Yıl başı: GO4 önde (%3,14 karşısında %1,49). 1 yıl: GO4 önde (%9,24 karşısında %6,74). 3 yıl: GO4 önde (%147,00 karşısında %127,75). Büyüklük (TL): GO4 önde (19 milyon karşısında 15,4 milyon). Yatırımcı: GO4 önde (590 karşısında 56).
Sık Sorulan Sorular
GLC mı GO4 mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana GLC %1,49, GO4 %3,14 getiri sağladı; son 1 yılda GLC %6,74, GO4 %9,24. Son 1 ayda GLC −%3,99, GO4 −%7,63. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
GLC ve GO4 hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla GLC fonunun büyüklüğü 15,4 milyon TL ve 56 yatırımcısı, GO4 fonunun büyüklüğü 19 milyon TL ve 590 yatırımcısı var. Büyüklükte GO4, yatırımcı sayısında GO4 önde.
GLC ve GO4 fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
GLC fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 5, GO4 fonunun 5. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.