GL1 mi GZR mi? Fon Karşılaştırması
GL1 (Azimut PYŞ Birinci Hisse Senedi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve GZR (Garanti Portföy Sürdürülebilirlik Hisse Senedi (TL) Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | GL1 | GZR | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Bugün (tahmin) | −%0,37 | −%2,67 | −%1,00 |
| Günlük | −%3,78 | −%2,90 | −%3,03 |
| 1 hafta | −%2,93 | −%3,24 | −%3,01 |
| 1 ay | −%12,31 | −%10,04 | −%11,63 |
| 3 ay | −%11,48 | −%12,21 | −%13,94 |
| 6 ay | −%12,04 | −%15,44 | −%14,98 |
| Yıl başı | %5,88 | %5,92 | %2,54 |
| 1 yıl | %11,18 | %8,10 | %4,18 |
| 3 yıl | %108,33 | %80,08 | %79,59 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
GL1 ve GZR Karşılaştırması Hakkında
GL1 (Azimut PYŞ Birinci Hisse Senedi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve GZR (Garanti Portföy Sürdürülebilirlik Hisse Senedi (TL) Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 7 tanesinde GL1, 4 tanesinde GZR önde. GL1, Azimut Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Hisse Senedi Fonu fonu; GZR ise Garanti Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Hisse Senedi Fonu fonu.
Öne çıkanlar: Bugün (tahmin): GL1 önde (−%0,37 karşısında −%2,67). Günlük: GZR önde (−%2,90 karşısında −%3,78). 1 hafta: GL1 önde (−%2,93 karşısında −%3,24). 1 ay: GZR önde (−%10,04 karşısında −%12,31). 3 ay: GL1 önde (−%11,48 karşısında −%12,21). 6 ay: GL1 önde (−%12,04 karşısında −%15,44). Yıl başı: GZR önde (%5,92 karşısında %5,88). 1 yıl: GL1 önde (%11,18 karşısında %8,10). 3 yıl: GL1 önde (%108,33 karşısında %80,08). Büyüklük (TL): GL1 önde (975,4 milyon karşısında 952,5 milyon). Yatırımcı: GZR önde (1.807 karşısında 891).
Sık Sorulan Sorular
GL1 mı GZR mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana GL1 %5,88, GZR %5,92 getiri sağladı; son 1 yılda GL1 %11,18, GZR %8,10. Son 1 ayda GL1 −%12,31, GZR −%10,04. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
GL1 ve GZR hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla GL1 fonunun büyüklüğü 975,4 milyon TL ve 891 yatırımcısı, GZR fonunun büyüklüğü 952,5 milyon TL ve 1.807 yatırımcısı var. Büyüklükte GL1, yatırımcı sayısında GZR önde.
GL1 ve GZR fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
GL1 fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 6, GZR fonunun 6. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.