FUA mı NKC mi? Fon Karşılaştırması
FUA (Ak Portföy İhracatçı Şirketler Hisse Senedi (TL) Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve NKC (Neo Portföy İkinci Hisse Senedi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | FUA | NKC | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Bugün (tahmin) | %0,96 | %0,43 | %1,06 |
| Günlük | −%3,50 | −%3,05 | −%3,03 |
| 1 hafta | −%2,43 | −%3,80 | −%3,00 |
| 1 ay | −%12,45 | −%10,65 | −%11,63 |
| 3 ay | −%15,96 | −%16,59 | −%13,94 |
| 6 ay | −%21,23 | −%17,54 | −%14,98 |
| Yıl başı | −%0,41 | −%2,59 | %2,54 |
| 1 yıl | −%0,55 | −%3,09 | %4,18 |
| 3 yıl | %24,36 | — | %79,59 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
FUA ve NKC Karşılaştırması Hakkında
FUA (Ak Portföy İhracatçı Şirketler Hisse Senedi (TL) Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)) ve NKC (Neo Portföy İkinci Hisse Senedi Fonu (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 6 tanesinde FUA, 4 tanesinde NKC önde. FUA, Ak Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Hisse Senedi Fonu fonu; NKC ise Neo Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Hisse Senedi Fonu fonu.
Öne çıkanlar: Bugün (tahmin): FUA önde (%0,96 karşısında %0,43). Günlük: NKC önde (−%3,05 karşısında −%3,50). 1 hafta: FUA önde (−%2,43 karşısında −%3,80). 1 ay: NKC önde (−%10,65 karşısında −%12,45). 3 ay: FUA önde (−%15,96 karşısında −%16,59). 6 ay: NKC önde (−%17,54 karşısında −%21,23). Yıl başı: FUA önde (−%0,41 karşısında −%2,59). 1 yıl: FUA önde (−%0,55 karşısında −%3,09). Büyüklük (TL): NKC önde (252,2 milyon karşısında 242,7 milyon). Yatırımcı: FUA önde (4.404 karşısında 858).
Sık Sorulan Sorular
FUA mı NKC mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana FUA −%0,41, NKC −%2,59 getiri sağladı; son 1 yılda FUA −%0,55, NKC −%3,09. Son 1 ayda FUA −%12,45, NKC −%10,65. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
FUA ve NKC hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla FUA fonunun büyüklüğü 242,7 milyon TL ve 4.404 yatırımcısı, NKC fonunun büyüklüğü 252,2 milyon TL ve 858 yatırımcısı var. Büyüklükte NKC, yatırımcı sayısında FUA önde.
FUA ve NKC fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
FUA fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 6, NKC fonunun 6. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.