FIV mi MHO mu? Fon Karşılaştırması
FIV (HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. OKS Atak Katılım Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) ve MHO (MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. OKS Atak Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | FIV | MHO | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | −%2,66 | −%1,88 | −%1,41 |
| 1 hafta | −%2,87 | −%2,23 | −%0,69 |
| 1 ay | −%9,79 | −%5,59 | −%3,96 |
| 3 ay | −%6,83 | −%2,87 | −%1,43 |
| 6 ay | −%1,27 | −%0,57 | %1,85 |
| Yıl başı | %19,81 | %17,98 | %17,97 |
| 1 yıl | %21,75 | %23,76 | %23,69 |
| 3 yıl | %123,22 | %167,48 | %149,99 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
FIV ve MHO Karşılaştırması Hakkında
FIV (HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. OKS Atak Katılım Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) ve MHO (MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. OKS Atak Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 2 tanesinde FIV, 9 tanesinde MHO önde. FIV, HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; MHO ise MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: MHO önde (−%1,88 karşısında −%2,66). 1 hafta: MHO önde (−%2,23 karşısında −%2,87). 1 ay: MHO önde (−%5,59 karşısında −%9,79). 3 ay: MHO önde (−%2,87 karşısında −%6,83). 6 ay: MHO önde (−%0,57 karşısında −%1,27). Yıl başı: FIV önde (%19,81 karşısında %17,98). 1 yıl: MHO önde (%23,76 karşısında %21,75). 3 yıl: MHO önde (%167,48 karşısında %123,22). Büyüklük (TL): MHO önde (49,1 milyon karşısında 46,8 milyon). Yatırımcı: FIV önde (809 karşısında 493). Risk: MHO önde (5 karşısında 7).
Sık Sorulan Sorular
FIV mı MHO mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana FIV %19,81, MHO %17,98 getiri sağladı; son 1 yılda FIV %21,75, MHO %23,76. Son 1 ayda FIV −%9,79, MHO −%5,59. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
FIV ve MHO hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla FIV fonunun büyüklüğü 46,8 milyon TL ve 809 yatırımcısı, MHO fonunun büyüklüğü 49,1 milyon TL ve 493 yatırımcısı var. Büyüklükte MHO, yatırımcı sayısında FIV önde.
FIV ve MHO fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
FIV fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 7, MHO fonunun 5. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.