Yatırımcı.AI

EPT mi GO6 mı? Fon Karşılaştırması

EPT (Emaa Blue Portföy Para Piyasası (TL) Fonu) ve GO6 (One Portföy Para Piyasası (TL) Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

EPTGO6

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

EPT mi GO6 mı? Fon Karşılaştırması
MetrikEPTGO6Kategori medyanı
Günlük%0,29%0,03%0,29
1 hafta%0,68%0,42%0,68
1 ay%3,10%1,88%3,04
3 ay%9,63%8,22%9,49
6 ay%21,40%20,57%21,05
Yıl başı%37,30%38,78%36,77
1 yıl—%48,16%45,27
3 yıl—%272,60%255,19
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

EPT ve GO6 Karşılaştırması Hakkında

EPT (Emaa Blue Portföy Para Piyasası (TL) Fonu) ve GO6 (One Portföy Para Piyasası (TL) Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 8 metrikten 6 tanesinde EPT, 2 tanesinde GO6 önde. EPT, Emaa Blue Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Para Piyasası Fonu fonu; GO6 ise Foneria Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Para Piyasası Fonu fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: EPT önde (%0,29 karşısında %0,03). 1 hafta: EPT önde (%0,68 karşısında %0,42). 1 ay: EPT önde (%3,10 karşısında %1,88). 3 ay: EPT önde (%9,63 karşısında %8,22). 6 ay: EPT önde (%21,40 karşısında %20,57). Yıl başı: GO6 önde (%38,78 karşısında %37,30). Büyüklük (TL): EPT önde (1,3 milyar karşısında 952,8 milyon). Yatırımcı: GO6 önde (2.021 karşısında 59).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana EPT %37,30, GO6 %38,78 getiri sağladı; son 1 yılda EPT —, GO6 %48,16. Son 1 ayda EPT %3,10, GO6 %1,88. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla EPT fonunun büyüklüğü 1,3 milyar TL ve 59 yatırımcısı, GO6 fonunun büyüklüğü 952,8 milyon TL ve 2.021 yatırımcısı var. Büyüklükte EPT, yatırımcı sayısında GO6 önde.

EPT fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 1, GO6 fonunun 1. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.