Yatırımcı.AI

DEF mi HFI mı? Fon Karşılaştırması

DEF (Allbatross Portföy Defne Serbest Fon) ve HFI (Hedef Portföy İkinci Katılım Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

HFI fonunun tasfiyesine SPK’nın 17 Eylül 2026 tarihli 2026/60 sayılı bülteniyle karar verildi; fonda alım ve iade talimatı gerçekleştirilmiyor. Bu karşılaştırmadaki getirileri TEFAS’ta açıklanan son fiyata (2 Kasım 2026) göredir. HFI fon sayfası · SPK bülteni 2026/60 · Tasfiye edilen fonlar listesi

DEFHFI

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

DEF mi HFI mı? Fon Karşılaştırması
MetrikDEFHFIKategori medyanı
Bugün (tahmin)%2,36—%0,84
Günlük−%2,69−%0,13%0,16
1 hafta−%2,92−%1,53%0,46
1 ay−%17,31−%95,90%1,10
3 ay−%15,79−%96,08%3,53
6 ay−%11,74−%95,93%8,53
Yıl başı−%0,53−%94,72%16,14
1 yıl%6,06−%94,59%19,94
3 yıl%125,49—%103,56
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır. Bugün (tahmin): portföy kapsaması en az %50 olan fonların anlık tahmini getirisi, son hesaplama 2 Kas 2026 12:55.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

DEF ve HFI Karşılaştırması Hakkında

DEF (Allbatross Portföy Defne Serbest Fon) ve HFI (Hedef Portföy İkinci Katılım Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 6 tanesinde DEF, 4 tanesinde HFI önde. DEF, Allbatross Portföy Yönetimi Anonim Şirketi tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; HFI ise Hedef Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: HFI önde (−%0,13 karşısında −%2,69). 1 hafta: HFI önde (−%1,53 karşısında −%2,92). 1 ay: DEF önde (−%17,31 karşısında −%95,90). 3 ay: DEF önde (−%15,79 karşısında −%96,08). 6 ay: DEF önde (−%11,74 karşısında −%95,93). Yıl başı: DEF önde (−%0,53 karşısında −%94,72). 1 yıl: DEF önde (%6,06 karşısında −%94,59). Büyüklük (TL): HFI önde (2,3 milyon karşısında 2 milyon). Yatırımcı: HFI önde (125 karşısında 71). Risk: DEF önde (5 karşısında 6).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana DEF −%0,53, HFI −%94,72 getiri sağladı; son 1 yılda DEF %6,06, HFI −%94,59. Son 1 ayda DEF −%17,31, HFI −%95,90. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla DEF fonunun büyüklüğü 2 milyon TL ve 71 yatırımcısı, HFI fonunun büyüklüğü 2,3 milyon TL ve 125 yatırımcısı var. Büyüklükte HFI, yatırımcı sayısında HFI önde.

DEF fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 5, HFI fonunun 6. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.