CHO mu RPM mi? Fon Karşılaştırması
CHO (QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. OKS Atak Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) ve RPM (Rota Portföy İlaç ve Medikal Teknolojileri Değişken Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | CHO | RPM | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | −%2,67 | %1,60 | −%1,41 |
| 1 hafta | −%2,59 | %1,83 | −%0,69 |
| 1 ay | −%7,11 | −%0,51 | −%3,96 |
| 3 ay | −%2,34 | %0,28 | −%1,43 |
| 6 ay | −%1,17 | %12,95 | %1,85 |
| Yıl başı | %10,63 | %24,30 | %17,97 |
| 1 yıl | %13,63 | %34,12 | %23,69 |
| 3 yıl | %163,87 | %146,59 | %149,99 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
CHO ve RPM Karşılaştırması Hakkında
CHO (QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. OKS Atak Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) ve RPM (Rota Portföy İlaç ve Medikal Teknolojileri Değişken Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 10 metrikten 2 tanesinde CHO, 8 tanesinde RPM önde. CHO, QNB Sağlık Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; RPM ise Rota Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: RPM önde (%1,60 karşısında −%2,67). 1 hafta: RPM önde (%1,83 karşısında −%2,59). 1 ay: RPM önde (−%0,51 karşısında −%7,11). 3 ay: RPM önde (%0,28 karşısında −%2,34). 6 ay: RPM önde (%12,95 karşısında −%1,17). Yıl başı: RPM önde (%24,30 karşısında %10,63). 1 yıl: RPM önde (%34,12 karşısında %13,63). 3 yıl: CHO önde (%163,87 karşısında %146,59). Büyüklük (TL): CHO önde (54,6 milyon karşısında 54,2 milyon). Yatırımcı: RPM önde (2.184 karşısında 240).
Sık Sorulan Sorular
CHO mı RPM mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana CHO %10,63, RPM %24,30 getiri sağladı; son 1 yılda CHO %13,63, RPM %34,12. Son 1 ayda CHO −%7,11, RPM −%0,51. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
CHO ve RPM hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla CHO fonunun büyüklüğü 54,6 milyon TL ve 240 yatırımcısı, RPM fonunun büyüklüğü 54,2 milyon TL ve 2.184 yatırımcısı var. Büyüklükte CHO, yatırımcı sayısında RPM önde.
CHO ve RPM fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
CHO fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 6, RPM fonunun 6. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.