BPO mu GVA mı? Fon Karşılaştırması
BPO (BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş. OKS Dinamik Katılım Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) ve GVA (Garanti Portföy Elektrikli ve Otonom Araçlar Değişken Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.
10.000 TL Yatırsaydınız
Metrik Karşılaştırması
| Metrik | BPO | GVA | Kategori medyanı |
|---|---|---|---|
| Günlük | −%2,51 | −%3,76 | −%1,41 |
| 1 hafta | −%2,35 | −%0,55 | −%0,69 |
| 1 ay | −%12,88 | −%8,16 | −%3,96 |
| 3 ay | −%14,14 | −%9,87 | −%1,43 |
| 6 ay | −%13,38 | −%10,98 | %1,85 |
| Yıl başı | %11,29 | %4,52 | %17,97 |
| 1 yıl | %14,35 | %9,04 | %23,69 |
| 3 yıl | %128,30 | %113,98 | %149,99 |
Popüler Karşılaştırmalar
Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları
İlgili Sayfalar
BPO ve GVA Karşılaştırması Hakkında
BPO (BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş. OKS Dinamik Katılım Değişken Emeklilik Yatırım Fonu) ve GVA (Garanti Portföy Elektrikli ve Otonom Araçlar Değişken Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 11 metrikten 5 tanesinde BPO, 6 tanesinde GVA önde. BPO, BNP Paribas Cardif Emeklilik A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu; GVA ise Garanti Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Değişken Fon fonu.
Öne çıkanlar: Günlük: BPO önde (−%2,51 karşısında −%3,76). 1 hafta: GVA önde (−%0,55 karşısında −%2,35). 1 ay: GVA önde (−%8,16 karşısında −%12,88). 3 ay: GVA önde (−%9,87 karşısında −%14,14). 6 ay: GVA önde (−%10,98 karşısında −%13,38). Yıl başı: BPO önde (%11,29 karşısında %4,52). 1 yıl: BPO önde (%14,35 karşısında %9,04). 3 yıl: BPO önde (%128,30 karşısında %113,98). Büyüklük (TL): GVA önde (75,6 milyon karşısında 75,5 milyon). Yatırımcı: GVA önde (3.097 karşısında 920). Risk: BPO önde (5 karşısında 6).
Sık Sorulan Sorular
BPO mı GVA mi daha çok kazandırdı?
Yıl başından bu yana BPO %11,29, GVA %4,52 getiri sağladı; son 1 yılda BPO %14,35, GVA %9,04. Son 1 ayda BPO −%12,88, GVA −%8,16. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.
BPO ve GVA hangisi daha büyük, hangisinin daha çok yatırımcısı var?
2 Kasım 2026 itibarıyla BPO fonunun büyüklüğü 75,5 milyon TL ve 920 yatırımcısı, GVA fonunun büyüklüğü 75,6 milyon TL ve 3.097 yatırımcısı var. Büyüklükte GVA, yatırımcı sayısında GVA önde.
BPO ve GVA fonlarının risk değerleri ne anlama gelir?
BPO fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 5, GVA fonunun 6. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.