Yatırımcı.AI

BOL mi TFU mu? Fon Karşılaştırması

BOL (Aktif Portföy Borçlanma Araçları Fonu) ve TFU (İş Portföy Tüfeye Endeksli Borçlanma Araçları (TL) Fonu) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

BOLTFU

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

BOL mi TFU mu? Fon Karşılaştırması
MetrikBOLTFUKategori medyanı
Günlük%0,27%0,24%0,27
1 hafta%0,65%0,55%0,60
1 ay%2,92%2,42%2,84
3 ay%9,74%5,75%9,11
6 ay%17,29%15,11%18,32
Yıl başı%27,22%30,08%26,14
1 yıl%38,11—%37,81
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

BOL ve TFU Karşılaştırması Hakkında

BOL (Aktif Portföy Borçlanma Araçları Fonu) ve TFU (İş Portföy Tüfeye Endeksli Borçlanma Araçları (TL) Fonu) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 9 metrikten 7 tanesinde BOL, 2 tanesinde TFU önde. BOL, Aktif Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Borçlanma Araçları Fonu fonu; TFU ise İş Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Borçlanma Araçları Fonu fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: BOL önde (%0,27 karşısında %0,24). 1 hafta: BOL önde (%0,65 karşısında %0,55). 1 ay: BOL önde (%2,92 karşısında %2,42). 3 ay: BOL önde (%9,74 karşısında %5,75). 6 ay: BOL önde (%17,29 karşısında %15,11). Yıl başı: TFU önde (%30,08 karşısında %27,22). Büyüklük (TL): BOL önde (132,3 milyon karşısında 131,7 milyon). Yatırımcı: TFU önde (987 karşısında 246). Risk: BOL önde (3 karşısında 4).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana BOL %27,22, TFU %30,08 getiri sağladı; son 1 yılda BOL %38,11, TFU —. Son 1 ayda BOL %2,92, TFU %2,42. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla BOL fonunun büyüklüğü 132,3 milyon TL ve 246 yatırımcısı, TFU fonunun büyüklüğü 131,7 milyon TL ve 987 yatırımcısı var. Büyüklükte BOL, yatırımcı sayısında TFU önde.

BOL fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 3, TFU fonunun 4. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.