Yatırımcı.AI

BIS mi MT1 mi? Fon Karşılaştırması

BIS (BV Portföy Birinci Serbest Fon) ve MT1 (MT Portföy Birinci Serbest (Döviz) Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

BISMT1

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

BIS mi MT1 mi? Fon Karşılaştırması
MetrikBISMT1Kategori medyanı
Günlük%0,26%0,15%0,16
1 hafta%0,68%0,44%0,46
1 ay%7,40%1,62%1,10
3 ay%12,69%5,44%3,53
6 ay%21,09%11,74%8,53
Yıl başı%31,57%16,77%16,18
1 yıl%36,05%21,99%19,94
3 yıl%16,28—%103,56
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

BIS ve MT1 Karşılaştırması Hakkında

BIS (BV Portföy Birinci Serbest Fon) ve MT1 (MT Portföy Birinci Serbest (Döviz) Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 9 metrikten 9 tanesinde BIS, 0 tanesinde MT1 önde. BIS, BV Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; MT1 ise MT Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: BIS önde (%0,26 karşısında %0,15). 1 hafta: BIS önde (%0,68 karşısında %0,44). 1 ay: BIS önde (%7,40 karşısında %1,62). 3 ay: BIS önde (%12,69 karşısında %5,44). 6 ay: BIS önde (%21,09 karşısında %11,74). Yıl başı: BIS önde (%31,57 karşısında %16,77). 1 yıl: BIS önde (%36,05 karşısında %21,99). Büyüklük (TL): BIS önde (24,7 milyon karşısında 22,5 milyon). Yatırımcı: BIS önde (73 karşısında 14).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana BIS %31,57, MT1 %16,77 getiri sağladı; son 1 yılda BIS %36,05, MT1 %21,99. Son 1 ayda BIS %7,40, MT1 %1,62. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla BIS fonunun büyüklüğü 24,7 milyon TL ve 73 yatırımcısı, MT1 fonunun büyüklüğü 22,5 milyon TL ve 14 yatırımcısı var. Büyüklükte BIS, yatırımcı sayısında BIS önde.

BIS fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden 5, MT1 fonunun —. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.