Yatırımcı.AI

BDA mı PRV mi? Fon Karşılaştırması

BDA (Yapı Kredi Portföy Birinci Katılım Serbest (Döviz-Avro) Fon) ve PRV (Astra Portföy Para Piyasası Serbest Fon) fonlarının fiyatı, dönemsel getirileri, büyüklüğü, yatırımcı sayısı ve risk değeri yan yana.

BDAPRV

10.000 TL Yatırsaydınız

Metrik Karşılaştırması

BDA mı PRV mi? Fon Karşılaştırması
MetrikBDAPRVKategori medyanı
Günlük%0,55%0,28%0,16
1 hafta%0,44%0,65%0,46
1 ay%1,01%3,03%1,10
3 ay%2,97%9,59%3,53
6 ay%7,45%21,40%8,53
Yıl başı%13,00%37,88%16,18
1 yıl%18,02—%19,94
Getiriler 2 Kasım 2026 tarihli fiyatlara göre; getirisi yüksek, risk değeri düşük olan fon önde sayılır.

Popüler Karşılaştırmalar

Çok Aranan Fon Karşılaştırmaları

İlgili Sayfalar

BDA ve PRV Karşılaştırması Hakkında

BDA (Yapı Kredi Portföy Birinci Katılım Serbest (Döviz-Avro) Fon) ve PRV (Astra Portföy Para Piyasası Serbest Fon) fonlarının 2 Kasım 2026 tarihli fiyat, getiri, büyüklük ve risk verileri yan yana karşılaştırıldı. Karşılaştırılan 8 metrikten 3 tanesinde BDA, 5 tanesinde PRV önde. BDA, Yapı Kredi Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu; PRV ise QInvest Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen bir Serbest Fon fonu.

Öne çıkanlar: Günlük: BDA önde (%0,55 karşısında %0,28). 1 hafta: PRV önde (%0,65 karşısında %0,44). 1 ay: PRV önde (%3,03 karşısında %1,01). 3 ay: PRV önde (%9,59 karşısında %2,97). 6 ay: PRV önde (%21,40 karşısında %7,45). Yıl başı: PRV önde (%37,88 karşısında %13,00). Büyüklük (TL): BDA önde (4,7 milyar karşısında 4,7 milyar). Yatırımcı: BDA önde (761 karşısında 64).

Sık Sorulan Sorular

Yıl başından bu yana BDA %13,00, PRV %37,88 getiri sağladı; son 1 yılda BDA %18,02, PRV —. Son 1 ayda BDA %1,01, PRV %3,03. Geçmiş getiri gelecekteki getirinin göstergesi değildir.

2 Kasım 2026 itibarıyla BDA fonunun büyüklüğü 4,7 milyar TL ve 761 yatırımcısı, PRV fonunun büyüklüğü 4,7 milyar TL ve 64 yatırımcısı var. Büyüklükte BDA, yatırımcı sayısında BDA önde.

BDA fonunun SPK risk değeri 7 üzerinden —, PRV fonunun 2. Risk değeri fon fiyatının geçmiş dalgalanmasına göre belirlenir; 1 en düşük, 7 en yüksek riski gösterir. Düşük risk değeri daha az dalgalanma anlamına gelir, ancak daha yüksek getiri garantisi vermez.